در یك شركت دانش بنیان؛

دستگاه ترکیبی تصفیه هوا و استریل سطوح ساخته شد

دستگاه ترکیبی تصفیه هوا و استریل سطوح ساخته شد

به گزارش لینک وبسایت محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید دستگاه ترکیبی تصفیه هوا و استریل سطوح در یک محیط شدند که نیازی به فیلتر ندارد.حجت باقری مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان به خبرنگار مهر اظهار داشت: در این شرکت موفق شدیم دستگاه تصفیه هوایی را طراحی نماییم که می تواند علاوه بر تصفیه هوا، سطوح را استریل و عاری از هر نوع ویروس، باکتری و میکروب کند.
وی با تکیه بر این که معمولاً دستگاههای تصفیه هوا با استفاده از فیلتر، هوا را تصفیه می کنند، اظهار داشت: اما در این دستگاه از هیچگونه فیلتری استفاده نکردیم که همین مبحث محصول ما را از سایر تصفیه کننده های هوا متمایز می کند. معمولاً هزینه های تعویض فیلتر برای تصفیه هوا بالا است از همین رو هزینه نگهداری دستگاهی که طراحی کردیم از این منظر پایین است.
باقری اضافه کرد: معمولاً هر سال این فیلترها باید عوض شوند و مصرف کننده نمی تواند هر ساله هزینه زیادی را متحمل شود تا فیلترها را تعویض کند؛ ازاین رو شاهد دستگاههای فیلتری دست دوم زیادی در بازار هستیم.
وی افزود: علاوه بر عدم احتیاج به فیلتر در این دستگاه ترکیبی تصفیه هوا و استریل سطوح، تا ۳ سال احتیاج به هزینه نگهداری وجود ندارد.
به گفته این مدیر شرکت دانش بنیان، این دستگاه در مدت زمان کوتاهی فضای یک اتاق را از آلودگی تمییز می دهد و سطوح را هم عاری از ویروس، باکتری و میکروب می کند؛ با عنایت به این که حالا پاندمی کرونا است میتوان از این دستگاه برای از بین بردن آلودگی های سطوح هم بهره برد.
به گفته وی، حالا این دستگاه در شرکت ما که در پارک فناوری پردیس مستقر است به تولید انبوه رسیده و استقبال خوبی هم شده است.
باقری ضمن اشاره به کاربردهای دستگاه تصفیه هوای ترکیبی اظهار داشت: مراکز دولتی، مراکز بهداشتی و مدارس همچون اماکنی هستند که می توانند از دستگاه ساخته شده در این شرکت بهره ببرند چونکه محیط را ایزوله و استریل می کند.
وی تصریح کرد: این دستگاه با استفاده از اشعه uv و کاتالیست های تعبیه شده به تصفیه هوا و استریل محیط می پردازد.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس با تکیه بر این که این دستگاه نمونه داخلی ندارد، اظهار داشت: این نخستین دستگاهی است که بدون فیلتر بوده و به صورت ترکیبی هوا و محیط را تصفیه و استریل می کند. درصدد هستیم طی برنامه ای، این دستگاه ترکیبی را به کشورهای خاورمیانه و اروپا با دریافت گواهی CE صادر نماییم.

1400/08/29
23:56:00
5.0 / 5
558
تگهای خبر: شركت , فناوری , كاربر , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website