مدیركل سرمایه گذاری پارك فناوری پردیس:

محصولات برتر پارک پردیس از لیزینگ ۵ میلیاردریالی بهره مند می شوند

محصولات برتر پارک پردیس از لیزینگ ۵ میلیاردریالی بهره مند می شوند

به گزارش لینک وبسایت مدیرکل سرمایه گذاری و بومی سازی فناوری پارک فناوری پردیس با اشاره به اینکه در اجلاس سالیانه پارک، محصولات دانش بنیان برتر رونمایی می شوند، اظهار داشت: برای محصولات رونمایی شده مزایای بسیاری در نظر گرفته شده که بهره مندی از لیزینگ تا سقف پنج میلیاردریال یکی از این موارد است.


احمد عسگری روز یکشنبه در مورد معرفی و ارزیابی محصولات برتر شرکتهای دانش بنیان پارک فناوری پردیس عنوان کرد: فراخوان رونمایی از محصولات جدید در سایت پارک و سایر ابزارهای اطلاع رسانی منتشر گردید و تمام شرکتهای عضو پارک شامل مستقر و غیر مستقر و همینطور اعضای شعب پارک همچون کارخانه های نوآوری، امکان حضور در این فراخوان را داشته و بر طبق این فراخوان شرکتهای عضو تا تاریخ ۲۱ شهریور ماه برای ارسال اطلاعات محصولات خود فرصت داشتند.
وی بیان نمود: ارزیابی متقاضیان رونمایی از محصولات برتر در قالب شاخصهای ارزیابیِ رونمایی و همینطور خوداظهاری و مستندات ارسالی شرکت ها، شروع شد. بعد از آن کمیته اولیه ارزیابی با حضور معاونان و مدیران پارک تشکیل و چند محصول برای راهیابی به ارزیابی ثانویه، انتخاب شدند.
بررسی اولیه ۶۴ محصول نوین پارک برای رونمایی در اجلاس نوزدهم
عسگری افزود: در این فرآیند بیشتر از ۲۷۰ شرکت عضو مورد بررسی قرار گرفتند و در فرآیند ارزیابی با ارتباطی که با شرکتهای عضو برقرار کردیم، بیشتر از ۶۴ محصول از ۲۹ شرکت و شتاب دهنده در فرآیند ارزیابی رونمایی حضور پیدا کردند و فرایند ارزیابی برای این ۶۴ انجام گرفت.
پارک فناوری پردیس به نقل از وی اعلام نمود: بر مبنای ارزیابی های انجام شده در مرحله اول، ۳۰ طرح از این ۶۴ محصول عرضه شده به دبیرخانه رونمایی، واجد شرایط اولیه بودند. این طرح ها در مرحله دوم ارزیابی در زمینه های فنی از قبیل سطح تکنولوژی و میزان نوآوری در محصولات مورد بررسی قرار گرفتند. این ۳۰ طرح در ارتباط با ۱۵ شرکت عضو پارک بود.
عسگری عنوان کرد: مرحله بعدی ارزیابی محصول توسط کارشناسان و مشاوران فنی و تخصصی پارک بود. در این مرحله سطح فناوری و همچین صحت خوداظهاری و مستندات دریافت شده توسط شرکت ها سنجیده شد. بعد از انجام ارزیابی های فنی و کارشناسی توسط تیم اداره کل سرمایه گذاری و بومی سازی فناوری پردیس، این طرح ها در ادامه توسط کمیته ارزیابی مورد ارزیابی مجدد قرار گرفت و از بین ۳۰ طرح وارد شده به مرحله دوم، ۶ محصول برای رونمایی در اجلاس سالیانه انتخاب گردید که مقرر است از این محصولات در نوزدهمین اجلاس سالیانه پارک در نوزدهم مهرماه رونمایی شود.
وی اظهار داشت: باتوجه به ارزیابی های صورت گرفته برپایه شاخصهای رونمایی، بررسی های فنی و بازدیدهای میدانی، ۶ محصول ساخته شده در حوزه های دارویی و تجهیزات پزشکی برای رونمایی در اجلاس سالیانه پارک انتخاب شدند.
مدیرکل سرمایه گذاری و بومی سازی فناوری پارک فناوری پردیس در مورد شاخصهای ارزیابی محصولات اظهار داشت: برای انتخاب محصولات برتر برای رونمایی در اجلاس سالیانه، تعدادی شاخصهای ارزیابی وجود دارد. محصول متقاضی یا نوع ارتقا یافته آن نباید در دوره های قبلی اجلاس سالیانه پارک، جشنواره ها و رسانه های داخلی و خارجی، معرفی یا رونمایی شده باشد، همینطور محصول باید فرایند تجاری سازی را کامل طی کرده و حداکثر ۲ سال سابقه فروش متناسب با ظرفیت بازار محصول داشته باشد.
وی افزود: محصولات برتر نباید نمونه مشابه داخلی در کشور داشته باشند و همینطور شرکت متقاضی برای رونمایی محصولات خود در اجلاس سالیانه پارک باید مجوز و تأییدیه فنی مورد نیاز را از مراجع ذی صلاح گرفته باشد. علاوه بر این محصول باید در رفع نیازهای حیاتی و استراتژیک کشور و کاهش یا قطع وابستگی به کشورهای خارجی، تأثیر گذار باشد.
عسگری در مورد مزایای رونمایی محصولات در هجدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس، بیان نمود: محصولاتی که در اجلاس سالیانه رونمایی می شوند از مزایای ذاتی رونمایی برخوردار خواهند شد. علاوه بر آن از مزایایی مانند برگزاری رویداد معرفی محصول و شرکت فناور با حضور تمامی مشتریان برای محصولات برتر، بهره مندی از لیزینگ محصول رونمایی شده تا سقف ۵ میلیاردریال، تسهیل فرایند جذب سرمایه جهت توسعه محصول رونمایی شده و پشتیبانی از ثبت اختراع بین المللی از راه کانون پتنت ایران بهره مند می شوند.
وی خاطرنشان کرد: عرضه کمک هزینه برای بهبود فرایند طراحی صنعتی محصول، عرضه کمک هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی از محصول برتر یا شرکت و پشتیبانی از ثبت اختراع بین المللی از راه کانون پتنت ایران، از دیگر مزایای رونمایی محصول در اجلاس سالیانه پارک است.
نوزدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس فردا ۱۹ مهرماه ۱۴۰۰ با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری برگزار می گردد.


منبع:

1400/07/23
09:36:44
5.0 / 5
666
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website