پرتاب ماهواره چینی با توان تصویربرداری سه بعدی با دقت فرومتر

پرتاب ماهواره چینی با توان تصویربرداری سه بعدی با دقت فرومتر

به گزارش لینك وبسایت چین از پرتاب موفق ماهواره ای به نام گائوفن - 7 به مدار زمین آگاهی داده است. این ماهواره روز یكشنبه ساعت 11: 22 بامداد به وقت محلی به فضا پرتاب شده است.به گزارش لینك وبسایت به نقل از سی جی تی ان، ماهواره مذكور مجهز به دو دوربین پیشرفته برای تصویربرداری از سطح زمین با دقت بسیار بالا و كمتر از یك متر است. یك ارتفاع سنج لیزری برای اندازه گیری دقیق تر ارتفاع هم بر روی ماهواره مذكور نصب شده است.
این ماهواره بجای تهیه تصاویر تخت و دو بعدی از سطح زمین، تصاویری سه بعدی تهیه می كند كه شكل و ابعاد اشیا را به وضوح و با دقت بالا نمایش می دهند. هر سانتیمتر از نقشه ای كه توسط تصاویر این دوربین تهیه می شود برابر با ۱۰۰ متر فضا در عالم واقعیت است.
خطای كمتر از یك متر این ماهواره در زمان تهیه تصاویر سه بعدی موجب می شود بتوان از آن برای جمع آوری اطلاعات ارزشمندی در حوزه های كشاورزی، امنیت، آمایش سرزمینی، محیط زیست، تقسیم بندی های مالیاتی و اداری و غیره استفاده نمود.
كاربر اصلی این ماهواره دولت چین است كه از آن برای به روز كردن نقشه های خود، اصلاح سیستم های ناوبری، تسهیل برنامه ریزی شهری و روستایی و ارائه هشدارهای اولیه در مورد بلایای طبیعی استفاده خواهدنمود.


منبع:

1398/08/14
10:16:54
5.0 / 5
3734
تگهای خبر: دوربین , سیستم , كاربر , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Link website