رئیس سازمان بازرسی کل کشور از پارک علم و فناوری زاهدان بازدید کرد

رئیس سازمان بازرسی کل کشور از پارک علم و فناوری زاهدان بازدید کرد

ایرنا- حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور و هیات همراه امروز /چهارشنبه/ از ظرفیت های علمی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان در زاهدان بازدید نمود.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از خبرگزاری ایرنا بازدید از پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان آخرین برنامه رئیس سازمان بازرسی کل کشور بود که در این بازدید از قسمت های مختلف این پارک و کارخانه نوآوری دیدن و از نزدیک در جریان کارها و اقدامات نوآوران، شرکتهای دانش بنیان و مخترعان این استان قرار گرفت.
رییس سازمان بازرسی کل کشور در مسافرت به زاهدان به اتفاق مسئولان دستگاه قضایی سیستان و بلوچستان ابتدا در گلزار شهدای بهشت مصطفی(ص) این شهر حضور یافت و سپس در آیین تکریم و معارفه بازرس کل این استان شرکت کرد.
لازم به ذکر است پارک های علم و فناوری با هدف سازماندهی محیط مناسب برای خلق و توسعه شرکتهای مبتنی بر فناوری، از راه گردهم آوردن نهادهای دانش ­بنیان و شرکتهای خصوصی بوجود آمده اند.
پارک های علم و فناوری معمولاً در مناطقی نزدیک به دانشگاه و مراکز تحقیقاتی ایجاد می شوند و سرمایه گذاری در زیرساخت را برای جذب متقاضیان باکیفیت ارتقا می دهند.
پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان با توجه و تاکید بر ظرفیت­ های موجود در منطقه و با در کنار هم قراردادن زیرساخت ­ها، فرایندها و سیستم ­های حمایتی کوشیده تا نقش موثری در توسعه زیست بوم نوآوری منطقه ایجاد نماید.
این مجموعه بر این هدف است تا ظرفیت­ های حمایتی موجود در سیستان و بلوچستان را به واسطه تجمیع دستگاه­ های مرتبط به درستی اعمال و هدایت کند و با محور قرار دادن توسعه همزمان زیرساخت­ های فیزیکی، فناوری و حمایتی نقش مهمی در زیست بوم نوآوری و دانش ­بنیان ایفا کند.


منبع:

1400/07/05
14:19:36
5.0 / 5
592
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website