تولید خودروی پیل سوختی که فقط ۴۵۰ کیلوگرم وزن دارد

تولید خودروی پیل سوختی که فقط ۴۵۰ کیلوگرم وزن دارد

خودرو های پیل سوختی بااینکه به مقابله با آلودگی هوا کمک می کنند، اما به سبب وزن بالای باتری به طور معمول سنگین هستند. تغییر شیوه طراحی وزن آنها را به 450 کیلوگرم کاهش داده است.به گزارش لینک وبسایت به نقل از نیواطلس، مرکز هوافضای آلمان وسیله نقلیه پیل سوختی جدیدی ساخته که مجهز به سیستم باتری منحصر به فرد کوچک و سبکی است. این باتری ها از فوم های فلزی سبک تشکیل شده و تولید خودرو های سبک برای حمل و نقل آسان در شهرها را ممکن می کند. باتری های مورد اشاره در مقایسه با باتری های عادی خودرو ها آسان تر خنک می شوند.
خودروی مورد اشاره ۳.۸ متر طول دارد و دو نفر ظرفیت دارد. این خودرو طراحی غلاف مانندی در دو طرف خود دارد که از اجزای مهم آن در مقابل ضربه و تصادف جلوگیری می کند. وزن کل سازه این خودرو ۹۰ کیلوگرم بوده و با نصب تمامی تجهیزات وزن آن به ۴۵۰ کیلوگرم می رسد.

نیروی محرکه این خودرو با بهره گیری از هیدروژن یک مخزن تحت فشار ۳۹ لیتری تامین می شود. پیل سوختی خودروی مورد اشاره ۸.۵ کیلووات انرژی تولید می کند و حداکثر قدرت باتری این خودرو به ۲۵ کیلووات می رسد. برد این خودرو با باتری مورد اشاره ۴۰۰ کیلومتر و حداکثر سرعت آن ۱۲۰ کیلومتر در ساعت است.
از گرمای تولید شده این پیل سوختی برای گرم کردن کابین خودرو در فصل سرما استفاده می شود. در مقام مقایسه خودروی پیل سوختی نکسوی هیوندای ۱۸۱۰ کیلوگرم وزن داشته و ۱۳۵ کیلووات انرژی تولید می کند. برد این خودرو ۶۱۲ کیلومتر و ظرفیت مخزن هیدروژن آن ۱۵۶ لیتر است. این خودروی جدید حدود ۱۷۷۰۰ دلار قیمت داشته و عمر مفید آن ۳۰۰ هزار کیلومتر است.

1400/06/26
13:30:51
5.0 / 5
389
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website