شبكه ملی هوش مصنوعی در تصویربرداری پزشكی راه اندازی می شود

شبكه ملی هوش مصنوعی در تصویربرداری پزشكی راه اندازی می شود

لینك وبسایت: رئیس آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز از راه اندازی شبكه ملی هوش مصنوعی در حوزه تصویربرداری پزشكی آگاهی داد.به گزارش لینك وبسایت به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمدرضا آی، رئیس آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز در اولین همایش ملی هوش مصنوعی در تصویربرداری پزشكی با اشاره به راه اندازی شبكه ملی هوش مصنوعی در حوزه تصویربرداری پزشكی اظهار داشت: ایجاد این شبكه ملی كمكی برای هم افزایی علمی است. برای اینكه ظرفیت های خوبی برای رشد این حوزه در كشور موجود است و با استفاده از توانمندی پژوهشگران به راحتی می توان به رشد این روش نوین در حوزه پزشكی كمك كرد.
آی افزود: البته آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز در ارتباط با كاربرد هوش مصنوعی در تصویربرداری پزشكی اقدامات موثری انجام داده است. برگزاری این همایش نیز در همین راستا است تا با همفكری پژوهشگران داخلی و خارجی حاضر در همایش گام های موثری برای پیشرفت برداشته شود و با استفاده از آخرین دستاوردها شبكه هوش مصنوعی در حوزه تصویربرداری را راه اندازی نماییم.
رئیس آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز همین طور اظهار داشت: با تشكیل این شبكه می توان فعالیت پژوهشگران را سرعت داد. اقدامی كه از موازی كاری جلوگیری می كند. بدین سبب از فعالان این حوزه برای پیوستن به این شبكه ملی دعوت می نماییم.
آی بیان كرد: با عنایت به اینكه دانشگاه های كشور فعالیت خودرا در این زمینه آغاز نموده اند پس شاهد اتفاقات خوبی برای كشور هستیم.


منبع:

1398/08/12
23:18:47
5.0 / 5
4165
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
Link website