انعقاد65میلیاردریال قرارداد فناورانه بین نیروی انتظامی و دانش بنیان ها

انعقاد65میلیاردریال قرارداد فناورانه بین نیروی انتظامی و دانش بنیان ها

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی از انعقاد ۶۵ میلیاردریال قرارداد فناورانه بین نیروی انتظامی و شرکتهای دانش بنیان و فناور با حمایت این صندوق اطلاع داد.


به گزارش صندوق نوآوری وشکوفایی، مرضیه شاوردی اضافه کرد: در فرآیند رویداد تبادل فناوری پلیس هوشمند که به همت صندوق نوآوری و شکوفایی برنامه ریزی و برگزار شد، ۳۴ نیاز فناورانه پلیس در حوزه های مختلف فناوری احصا شد.
وی تأمین امنیت را یکی از الزامات توسعه هر کشور عنوان نمود و اضافه کرد: در سالهای اخیر، با پیشرفت های بوجود آمده در تجهیزات، زیرساخت ها، سامانه ها و روش های تعامل و ارتباط بین افراد و نهادها، حفظ امنیت کاربران و پیشگیری از سوءاستفاده های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی از بسترهای پیشرفته موجود، به چالشی جدی برای سازمان ها و نهادهای مرتبط تبدیل گشته و به علت پیچیدگی های روز افزون فناوری، غلبه بر این چالش جز با تسلط کامل و اتکا به فناوری های هوشمند و به روز امکان پذیر نیست.
شاوردی بیان نمود: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بعنوان اصلی ترین نهاد تأمین نظم و امنیت اجتماعی، از مدت ها پیش با علم به ضرورت تجهیز بخش های مختلف این ارگان به تجهیزات و علم و تکنولوژی روز، درصدد افزایش هوشمندی آماد و پشتیبانی و عملکرد پلیس بوده و تلاش هایی در این راستا صورت گرفته که از مجموعه اقدامات و برنامه ریزی ها در این عرصه، با عناوین «هوشمندسازی پلیس» یا «پلیس هوشمند» یاد می شود.
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: در همین راستا، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری که در سالهای اخیر برگزاری و پشتیبانی از رویدادهای تبادل فناوری با هدف رفع نیازهای فناورانه صنایع و سازمان ها توسط شرکتهای دانش بنیان و فناور را در دستور کار خود قرار داده، بنابر درخواست نیروی انتظامی و با عنایت به اهمیت موضوع، در نیمه دوم سال ۹۹ مبادرت به برنامه ریزی و اجرای فرآیند تبادل فناوری پلیس هوشمند کرد.
شاوردی عنوان کرد: در فرآیند رویداد تبادل فناوری پلیس هوشمند، ۳۴ نیاز فناورانه پلیس در حوزه های فناوری اطلاعات، امنیت اطلاعات و ارتباطات، ارتباطات رادیویی، زیرساخت و شبکه بعد از احصا و استانداردسازی در قالب فراخوان عمومی در اختیار شرکتهای دانش بنیان و فناور قرار گرفت و جلسات مذاکره تجاری شرکتهای دانش بنیان و فناور با نمایندگان نیروی انتظامی جهت بررسی توانمندی شرکت ها و عرضه راه کارهای عملیاتی رفع نیازها برگزار شد.
وی عنوان کرد: شرکتهای منتخب با حضور در نمایشگاه جانبی رویداد پلیس هوشمند که بهمن ماه سال ۹۹ در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، ضمن عرضه توانمندی های خود به بخش های مختلف نیروی انتظامی، مذاکره های تکمیلی برای رسیدن به چارچوب همکاری مشترک را با نمایندگان پلیس انجام دادند.
شاوردی اضافه کرد: حاصل این فرآیند تابحال انعقاد ۶۵ میلیاردریال قرارداد فناورانه بین نیروی انتظامی و شرکتهای دانش بنیان و فناور بوده است. تأمین مالی این قراردادها و سایر قراردادهایی که با پیگیری های آتی تفاهم های صورت گرفته در فرآیند رویداد تبادل فناوری پلیس هوشمند حاصل خواهد شد، در دستور کار صندوق نوآوری و شکوفایی قرار گرفته است.


منبع:

1400/06/02
22:01:47
5.0 / 5
1319
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Link website