جایگزینی برای لیتیوم؛

تولید باتری ارزان از نمک برای خودرو های برقی

تولید باتری ارزان از نمک برای خودرو های برقی

لینک وبسایت: یک شرکت چینی از نمک برای تولید باتری برای خودرو های برقی با هزینه ای اندک بهره برده و امیدوار است در آینده نزدیک این باتری ها را به تولید انبوه برساند.به گزارش لینک وبسایت به نقل از نیواطلس، شرکت چینی سی ای تی ال، امیدوار است در آینده باتری های مبتنی بر نمک یا سدیم را جایگزین باتری های لیتیومی کند.
در باتری های سدیمی نیز مانند باتری های لیتیومی، یون های سدیم بین دو الکترود در حرکت هستند و از این طریق وسایل برقی شارژ می شوند. اما یون های سدیم در مقایسه با یون های لیتیوم مشکلات کمتری دارند. این یون ها بزرگ تر بوده و در مقابل آلودگی ها و ناخالصی هایی که عمر باتری را کوتاه می کند، مقاومت بیشتری دارند. علاوه بر این باتری های سدیمی مشکلاتی مانند کاهش تدریجی چگالی و ظرفیت شارژ را نیز نخواهند داشت.
در باتری نمکی چینی از یک ماده کربنی سخت و متخلخل برای آند استفاده شده و ساختار کاتد نیز با بهره گیری از مواد دیگری تغییر یافته تا آرایش الکترون ها در درون باتری بهتر شود.
چگالی انرژی این باتری به ازای هر کیلوگرم به ۱۶۰ وات ساعت می رسد که در مقایسه با رقم مشابه ۲۸۵ وات ساعت به ازای هر کیلوگرم در باتری های لیتیومی هنوز رقم مطلوبی نیست. اما رکوردی قابل توجه در دنیای باتری های سدیمی شمرده می شود.
شارژ ۸۰ درصد ظرفیت این باتری در دمای اتاق در عرض ۱۵ دقیقه انجام می شود. این باتری در سرمای منفی ۲۰ درجه قادر به حفظ ۹۰ درصد از شارژ خود است که رکوردی مناسب می باشد. انتظار می رود تجاری سازی این باتری تا سال ۲۰۲۳ ممکن شود.


منبع:

1400/05/09
09:36:26
5.0 / 5
462
تگهای خبر: شركت , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website