در دانشگاه شهید بهشتی؛

برگزاری اولین شورای راهبردی كارآفرینی

برگزاری اولین شورای راهبردی كارآفرینی

اولین شورای راهبردی کارآفرینی با حضور کارآفرینان و فعالان اقتصادی کشور در دانشگاه شهید بهشتی برگزار گردید.به گزارش لینک وبسایت به نقل از پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، دکتر کوروش پرند رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و مدیر شورای راهبردی کارآفرینی اظهار داشت: داشتن درک صحیح از پیچیدگی و دشواری های کارآفرینی در وضعیت حاضر، تمرکز بر تحولات پرارزش در دولت جدید و عبور اندیشمندانه از شرایط خاص اقتصادی با عرضه راهکارهای مؤثر از انگیزه های اصلی برگزاری این شورا بوده است.
پرند تصریح کرد: بدون شک با همت کارآفرینان و تمرکز بر ساختار اجرایی کارآمد در کشور و با در نظر آوردن ظرفیت ها و امکانات، میتوان در بهبود وضع موجود گام های مؤثر برداشت.
وی اضافه کرد: در نشستی که با هم افزایی ۲۵ تن از اعضای شورا و صاحب نظران صورت گرفت، ضمن صدمه شناسی وضعیت کارآفرینی و بازیابی نقاط قوت در این عرصه، اعضای شورا راه کارهای پیشنهادی خویش را عرضه کردند.
وی اظهار داشت: توجه و التفات به اقتصاد رفتاری و اقتصاد اشتراکی، ایجاد بستر مناسب فرهنگی جهت شناخت، توسعه و تحول کارآفرینی در همکاری با سازمان های دولتی و غیردولتی، تشکیل بنیاد کارآفرینی اجتماعی به منظور مشارکت ملی، تمرکز بر ایجاد پنجره واحد کارآفرینی در شهرداری های کلان شهرها، استفاده حداکثری از سرمایه گذاری بخش های خصوصی، ایجاد اتاق فکر جهت تغییر نگرش های سازمانی در بهبود کارآفرینی، استفاده از ظرفیت های رسانه ای برای توسعه وضعیت کارآفرینی از مباحثی است که در این شورا از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
پرند افزود: شورا از هرگونه کمکی در ایجاد و اجرای تحولات مؤثر در حوزه کارآفرینی دریغ نخواهد کرد چونکه عزت آفرینی در عرصه های ملی و بین المللی اقتصاد کشور، سرلوحه این فعالیت است.


منبع:

1400/05/05
12:25:24
5.0 / 5
539
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website