اجرای طرحی فناورانه در جهت تولید بیشتر میگو

اجرای طرحی فناورانه در جهت تولید بیشتر میگو

به گزارش لینک وبسایت ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری اعلام نمود طرحی در جهت تولید میگوی بیشتر با استفاده از فناوری در حال اجرا می باشد.به گزارش لینک وبسایت به نقل از معاونت علمی و فناوری، تولید میگو با کمک فناوری های مدرن، تولید میگو در کشور توسعه می یابد.
در همین راستا، روش های مدرن و فناورانه تولید متراکم آبزیان (سخت پوستان) توسعه می یابد. در این روشها به علت تحت کنترل بودن شرایط تولید، ریسک بروز بیماری به حداقل می رسد.
همچنین در این روش، به علت تحت کنترل بودن شرایط تولید، ریسک بروز بیماری به حداقل می رسد و تعویض آب هم کاسته می شود بنابراین میزان آلودگی محیط زیست کمتر می شود.
در این مدل، دفعیات میگو همراه با غذای خورده نشده توسط باکتری های موجود مصرف می شود و تولید فلاک می کند، فلاک های ساخته شده توسط میگو بعنوان غذا مصرف می شوند و این کار بهبود ضریب تبدیل غذایی را به دنبال دارد.
اجرای این طرح مزایایی چون «بومی سازی و تجاری سازی روش بیوفلاک در تولید متراکم میگو»، «توسعه فناوری و تجاری سازی مزارع هوشمند پرورش میگو»، «توسعه کسب و کار پرورش میگو به صورت گلخانه ای در مناطق کم برخوردار»، «ترویج کسب و کارهای عرضه آبزیان به صورت تازه»، «توسعه شرکتهای مشاوره ای برای آموزش و راه اندازی سیستم بیوفلاک» و «توسعه شرکت ها و تولید کنندگان تجهیزات و ملزومات آبزی پروری» را به دنبال دارد.

1400/04/22
09:50:17
5.0 / 5
508
تگهای خبر: آموزش , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website