دام، طیور و چرم صاحب كانون های دانش و صنعت شدند

دام، طیور و چرم صاحب كانون های دانش و صنعت شدند

به گزارش لینک وبسایت تاسیس کانون هماهنگی دانش صنعت و بازار در حوزه های دام-طیور و چرم مورد تصویب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفت.به گزارش لینک وبسایت به نقل از معاونت علمی و فناوری، پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری در نشست کمیسیون راهبری کانون های هماهنگی دانش، صنعت و بازار اظهار داشت: یکی از بنیادی ترین مأموریت های کانون ها رسوخ فناوری به بخش و صنف در رابطه با آنها است.
وی با اشاره به اینکه در بخش دام و طیور هم پتانسیل قابل توجهی برای فعالیت استارت اپ ها و شرکتهای فناور وجود دارد، اظهار داشت: برخی کانون ها توانسته اند که از این ظرفیت ها به خوبی استفاده کنند، به نحوی که ما آنها را تا مرحله تصویب قوانین در مجلس شورای اسلامی همراهی کردیم.
وی ادمه داد: در صورت تاسیس کانون های نوآوری یا عرضه طرح های کلان، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از هیچ حمایتی فروگذار نخواهد کرد. نقطه قوت کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار در حوزه طیور و همینطور چرم هم می تواند این مورد باشد که قبلاً معاونت در این خصوص برنامه های بسیاری را اجرایی کرده است و شرکتهای قوی دانش بنیان در بخش دام و طیور درحال فعالیت هستند.
صالحی اظهار داشت: از آنجائیکه صنعت دام و طیور نیازمند حضور فعال شرکتهای دانش بنیان و فناور است تا امنیت غذایی در این بخش تامین گردد، کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار دام و طیور معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می تواند، نقش هماهنگ کننده بین سیاستگذار و بخش خصوصی را ایفا کند.
ضرورت فعالیت کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار حوزه دام و طیور
همچنین محمدحسن عصاره دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی در این جلسه با عنایت به اهمیت تاسیس زنجیره تولید و ارزش در هر یک صنایع کشور، اظهار داشت: شاید رسالت کانون در ارتباط با همین زنجیره ارزش مفهوم پیدا کند. مبحث امنیت غذایی در کشور مساله حساسی است که باید به آن توجه ویژه نشان داده شود. کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار دام و طیور هم بعنوان تشکلی نیمه خصوصی و دولتی می تواند نقشی کلیدی در این خصوص ایفا کند.
مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری هم در این جلسه ضمن اشاره به برنامه های کلان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اظهار داشت: دام و طیور همچون اقلام مهم در سبد غذایی شهروندان است و تأمین امنیت غذایی در این عرصه از همان ابتدا مورد تاکید معاونت بوده است. بنابراین تاسیس کانون در این صنف، می تواند تلاش ها برای توسعه فناوری و ارتقای همکاری شرکتهای دانش بنیان و این صنعت را شدت بخشد.
همچنین در این جلسه، مقرر شد کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار صنعت چرم هم ایجاد شود.

1400/03/31
10:00:18
5.0 / 5
739
تگهای خبر: شركت , فناوری , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website