شمار پرتاب موشك چند بار مصرف اسپیس ایكس ۲ رقمی شد

شمار پرتاب موشك چند بار مصرف اسپیس ایكس ۲ رقمی شد

لینک وبسایت: شرکت فضایی «اسپیس ایکس»، 60 ماهواره استارلینک را همراه موشکی به مدار زمین فرستاد که قسمت اول آن تا حالا 10 بار به فضا پرتاب شده است.


به گزارش روز دوشنبه پایگاه اینترنتی اسپیس، موشک «فالکون ۹» شرکت فضایی اسپیس ایکس روز یکشنبه ۹ مه (۱۹ اردیبهشت)، ۶۰ ماهواره اینترنتی استارلینک را به مدار زمین پرتاب کرد و سپس با موفقیت در دریا فرود آمد. این رکورد دهمین پرواز موفق بوستر (تقویت کننده) قابل استفاده مجدد این موشک است.
موشک فالکون ۹ ساعت ۲ و ۴۲ دقیقه به وقت منطقه زمانی شرقی از مقر کیپ کاناورال در فلوریدا پرتاب شد. این چهاردهمین پرتاب شرکت فضایی اسپیس ایکس امسال میلادی است اما نکته حائز اهمیت این پرتاب این است که بوستر موشک فالکون ۹ که قسمت قابل استفاده مجدد این راکت است برای دهمین بار پرتاب شد و با موفقیت بر روی کشتی در دریا فرود آمد.
ایلون ماسک مدیرعامل اسپیس ایکس شنبه پیش از پرتاب در توییتر نوشت: برای نخستین بار پرواز تقویت کننده موشک فالکون به ۲ رقمی می شود.
پرتاب روز گذشته شرکت فضایی اسپیس ایکس دومین پرتاب موفق این شرکت فضایی در عرض یک هفته است، اسپیس ایکس چهارشنبه ۵ مه ( ۱۵ اردیبهشت) چند روز پیش نیز ۶۰ ماهواره استارلینک را با موشک فالکون ۹ به فضا پرتاب کرد و بدین سان شمارهای ماهواره هایی که در عرض یک هفته به فضا پرتاب کرده است به ۱۸۰ ماهواره می رسد.
اسپیس ایکس همچون چند شرکتی است که به دنبال پوشش اینترنت جدید، سریع و با پهنای باند جهانی است که می تواند توسط کشتی های مستقر در دریا، ساکنان روستاهای دورافتاده و احتمالاً در کامیون ها و وسایل نقلیه بزرگ تجاری مورد استفاده قرار گیرد.
سیوا بهاراداوج مهندس عملیات اسپیس ایکس اظهار داشت: تا به امروز، بیش از نیم میلیون نفر برای دستیابی به سرویس اینترنت استارلینک سفارش داده اند. اسپیس ایکس در حال آزمایش این سرویس با مشتریانی در آمریکای شمالی و انگلیس است. هزینه سخت افزاری این سرویس ۴۹۹ دلار و هزینه ماهانه آن ۹۹ دلار است.
در نهایت این شرکت می خواهد ۱۲ هزار ماهواره اما با نرخ جایگزینی بالا پرتاب کند چونکه طول عمر هر ماهواره تنها چند سال است. سرویس اینترنت استارلینک در مناطق شمالی آمریکا، کانادا و انگلیس موجود است اما این خدمات رسانی در حال حرکت به سمت جنوب است.
وب سایت استارلینک بتازگی اعلام نموده که این سرویس برای مثال در تعداد کمی از مشترکین جدید در فلوریدا مرکزی دردسترس است. این سرویس هم اکنون سرعت بارگیری در حدود ۱۰۰ مگابیت در ثانیه را فراهم می آورد.
کمیسیون ارتباطات فدرال، ۲۵ مگابیت در ثانیه یا بالاتر را بعنوان سرویس اینترنت «پرسرعت» تعریف می کند.
منبع:

1400/02/22
23:25:19
5.0 / 5
712
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , سرویس , هارد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website