هوندا از ۲۰۴۰ فقط خودروی برقی می فروشد

هوندا از ۲۰۴۰ فقط خودروی برقی می فروشد

به گزارش لینک وبسایت شرکت هوندا می گوید تا سال ۲۰۴۰ تغییراتی اساسی در الگوی فروش خودرو های خود بوجود آورده و تنها اتومبیل های برقی مجهز به باتری یا پیل سوختی خواهد فروخت.به گزارش لینک وبسایت به نقل از انگجت، این شرکت اعلام نموده با هدف مقابله با انتشار گازهای گلخانه ای و افزایش تجمع دی اکسیدکربن در کره زمین، از سال ۲۰۴۰ به بعد خودرو های بنزین سوز یا دیزلی به فروش نخواهد رساند. انتظار می رود تا سال ۲۰۳۰ چهل درصد از خودرو های تولیدی هوندا برقی باشند و این رقم تا سال ۲۰۳۵ هشتاد درصد از کل تولیدات این شرکت را شامل شود.
هوندا می خواهد برای رسیدن به این هدف مدلهای تازه ای از خودرو های برقی تولید نماید و همینطور یک پلت فرم جدید برای ساخت خودرو های برقی ابداع کند. پلت فرم مورد اشاره e: Architecture نام دارد که انتظار می رود در سال ۲۰۲۵ در دسترس قرار بگیرد. پلت فرم مورد اشاره ابتدا در آمریکای شمالی رونمایی خواهد شد.
این شرکت همینطور با همکاری جنرال موتورز از یک سیستم باتری جدید به نام آلتیوم رونمایی خواهد نمود. دو شرکت مورد اشاره به صورت مشترک در حال تولید دو خودروی برقی شاسی بلند با استفاده از سیستم باتری مذکور هستند. این دو خودرو تا سال ۲۰۲۴ روانه بازار می شوند.
هوندا برنامه دیگری برای افزودن یک دستیار راننده هوشمند به خودرو های خود دارد که قادر به شناسایی انواع موانع در جهات مختلف خودرو باشند. این سیستم ADAS نام دارد و از سال ۲۰۳۰ به بعد بر روی تولیدات این شرکت نصب می شود.

1400/02/04
20:43:14
5.0 / 5
632
تگهای خبر: سیستم , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
Link website