آغاز شتابدهی تیم های استارت آپی دانشگاه شهید بهشتی

آغاز شتابدهی تیم های استارت آپی دانشگاه شهید بهشتی

به گزارش لینک وبسایت شتابدهی تیم های استارت آپی دانشگاه شهید بهشتی در 18 مرکز نوآوری مستقر در دانشگاه شهید بهشتی شروع شد.به گزارش لینک وبسایت به نقل از پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، طرح «نوآ» ی دانشگاه شهید بهشتی که در جهت خلق شرکت های دانش بنیان و خلاق در مراکز نوآوری دانشکده ها و پژوهشکده های این دانشگاه از اسفند ماه ۱۳۹۹ شروع شده بود به فاز دوم رسید.
در این مرحله منتورینگ و شتابدهی تیم ها بصورت حضوری از تاریخ ۱۵ فروردین تا ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ در مراکز نوآوری دانشکده - پژوهشکده های دانشگاه شهید بهشتی انجام می شود. دوره منتورینگ در دو سطح تعریف شده است.
سطح عمومی که مشتمل بر مباحث متمرکز بر حوزه تجاری سازی ایده و کسب وکار است؛ و سطح تخصصی که در این قسمت، با کمک مرکز نوآوری دانشکده مربوطه، از اساتید و برجستگان علمی در رابطه با آن ایده استفاده شده است.
بدلیل پاندمی شیوع ویروس کرونا و در امتداد رعایت الزامات بهداشتی تاریخ و ساعت جلسات منتورینگ هرتیم به تفکیک و بدون تداخل زمانی با دیگر تیم ها برنامه ریزی شده است و در هر جلسه، مرکز نوآوری دانشکده - پژوهشکده دراختیار تیم و منتور مربوطه قرار می گیرد تا با رعایت فاصله اجتماعی و با تعداد نفرات کم جلسات اجرا شود.
طرح «نوآ»، با مشارکت پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و ۱۸ مرکز نوآوری مستقر در این دانشگاه از ۱۳ اسفندماه ۱۳۹۹ شروع به کار کرد. در فراخوان اولیه این رویداد بیش از ۲۰۰ تیم در این طرح شرکت کردند که پس از داوری و ارزیابی، نیمی از این تعداد توانستند به رویداد «نوآ» راه یافتند.
تیم ها با شرکت در دوره منتورینگ تخصصی و عمومی یک چرخه شتابدهی بسیار فشرده و کپسولی را می گذرانند تا بتوانند به استانداردهای لازم برای دستیابی به یک استارت آپ موفق برسند. در نهایت تیم هایی که بتوانند این دوره را بگذرانند و فاکتورهای لازم را کسب کنند در فاز نهایی رویداد، در جلسه داوری که با حضور شخصیت های برجسته اکوسیستم نوآوری کشور در روز سوم خرداد ۱۴۰۰ برگزار می شود، شرکت کرده و در صورت برگزیده شدن از حمایت های طرح نوآ بهره مند خواهند شد.

1400/01/19
11:34:42
5.0 / 5
596
تگهای خبر: استارت آپ , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website