شروع ساخت اولین پارك فناوری اطلاعات مازندران

شروع ساخت اولین پارك فناوری اطلاعات مازندران

لینک وبسایت: عملیات اجرائی ساخت اولین پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات استان مازندران روز چهارشنبه با حضور رئیس پارک فناوری اطلاعات کشور در ساری شروع شد.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایرنا، پارک فناوری اطلاعات و رتباطات مازندران مقرر است در ۲ فاز اجرائی ساخته شود که برای فاز نخست ۱۰۰ میلیارد ریال و برای فاز دوم نیز ۵۰ میلیارد ریال هزینه پیش بینی و قرار شد تا قبل از اختتام سال ۱۴۰۰ ساخته و عملیاتی شود.
رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور در آیین شروع عملیات اجرائی این پروژه اظهار داشت: هدف از ساخت پارک های فناوری، عملیاتی کردن آموخته ­های علمی در محیط کسب­ وکار، فراهم سازی زیرساخت بقاء، رشد و توسعه شرکت ­های نوپا و در نهایت افزایش ثروت جامعه بوسیله ترویج و گسترش نوآوری مبتنی بر فرهنگ رقابت در بین شرکت های عضو در هر پارک علمی و فناوری است.
محمد جعفر صدیق کمک به توسعه و بقای کسب و کارهای کوچک را تمرکز و اولویت نخست پارک های فناوری اطلاعات در استانها برشمرد و اضافه کرد: این پارک ها فضا پایه بوده و کمک های خوبی در بخش افزایش ثروت آفرینی در حوزه های کشاورزی، مقابله با بلایای طبیعی و همین طور تولید و صادرات محتوای فرهنگی و خدمات فناورانه خواهند بود.
وی جانمایی پارک فناوری مازندران را در بهترین نقطه استان توصیف کرد و اظهار داشت: برای ساخت این پارک اعتبار لازم پیش بینی و تامین شده است و تا اختتام دولت به بهره برداری خواهد رسید.
رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور سیاست وزارت ارتباطات را پیشروی با برنامه توصیف کرد و اضافه کرد: تا زمانی که پروژه ای تامین اعتبار نشود هیچ وقت مبادرت به گلنگ زنی آن نخواهم کرد.
منبع:

1400/01/13
17:45:02
5.0 / 5
679
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Link website