هوآوی ركورد سرعت دانلود شبكه ۵G را شكست

هوآوی ركورد سرعت دانلود شبكه ۵G را شكست

لینك وبسایت: هوآوی به كمك زیرساخت های مخابراتی خود و با همكاری اپراتور سوییسی Sunrise، موفق شد سرعت شبكه 5G را یك گام دیگر به جلو ببرد و ركورد قابل توجه 3.67 گیگابیت بر ثانیه را به ثبت برساند.شركت هوآوی را می توان پرچم دار توسعه ۵G در دنیای فناوری امروز دانست. فناوری ارتباطی ۵G با پهنای باند بسیار بالا، دنیای تكنولوژی را تحت تأثیر قرار داده و درهای جدیدی را به سمت فناوری آینده باز كرده است.
كمپانی Huawei با شكستن ركورد سرعت ۵G، توانایی خودرا در این زمینه به رخ كشید و وجه دیگری از قابلیت های ۵G را به نمایش گذاشت. هوآوی صاحب بزرگ ترین مجموعه های زیرساخت شبكه ۵G در جهان است كه همواره برای توسعه آن با دانشگاه ها و ارائه دهنده های سرویس در سراسر جهان مشغول همكاری است. همین طور مدرن ترین گوشیها و مودم های موبایلی شبكه ۵G متعلق به این شركت است.
آزمایش جدید هوآوی كه به ثبت یك ركورد تازه منجر گردیده است، در شهر زوریخ، واقع در كشور سوئیس انجام شده و در این آزمون، هوآوی موفق به ثبت سرعت دانلود ۳.۶۷ گیگابیت در ثانیه شده است. این ركورد بعنوان رتبه ای جدید در سرعت دانلود شبكه ۵G به ثبت رسیده است.
به عنوان مثال، شبكه ۴G LTE شركت Verizon در جنوب فلوریدا بطور میانگین سرعت دانلود این شبكه به ۶۳ مگابیت در ثانیه رسیده و در بالاترین حالت شاهد سرعت ۸۰ مگابیت در ثانیه ثبت شده است. ركورد جدید هوآوی نزدیك به ۵۸ برابر بیشتر از سرعت شبكه ۴G LTE شركت Verizon است. هوآوی در این ركورد از شبكه Sub-۶GHz ۵G متعلق به اپراتور سوئیسی Sunrise بهره برده است.
اپراتور سوئیسی Sunrise اولین اپراتور در اروپاست كه شبكه ۵G را راه اندازی كرده است. Sunrise با همكاری نزدیك و مستقیم با هوآوی، همچنان در حال توسعه شبكه ۵G خود است كه هم اینك در بیشتر از ۲۶۲ شهر و روستا در كشور سوئیس ارائه می شود.

برای ثبت این ركورد از باند فركانسی ۱۰۰ مگاهرتز، بر روی باند C و فناوری MU-MIMO استفاده شده است. جالب است بدانیم كه باند C می تواند بین ۴ تا ۸ گیگاهرتز پهنای باند عرضه نماید. تا قبل از این، ركورد سرعت دانلود ۵G در اختیار اپراتور AT&T بود كه به حداكثر ۲ گیگابیت در ثانیه می رسد ولی هوآوی موفق شد این مقدار را تا حد بسیار زیادی (۳.۶۷ گیگابیت در ثانیه) ارتقا دهد.
2121


منبع:

1398/07/30
10:36:45
5.0 / 5
3962
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website