حمایت ۶۹۰ میلیاردتومانی بنیاد مستضعفان از دانش بنیان ها در سال۹۹

حمایت ۶۹۰ میلیاردتومانی بنیاد مستضعفان از دانش بنیان ها در سال۹۹

به گزارش لینک وبسایت مدیرعامل موسسه تحقیق و توسعه دانشمند وابسته به بنیاد مستضعفان اظهار داشت: بنیاد در جهت اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توان داخلی، در سال ۹۹ بیشتر از ۶۹۰ میلیارد تومان از شرکتهای دانش بنیان و فناور که برای اولین بار تجهیزاتی را در صنایع مختلف تولید کرده اند، حمایت کرد.


علی خطیبی روز سه شنبه در آیین ورود سه شرکت دانش بنیان به سبد سرمایه گذاری خطرپذیر بنیاد مستضعفان، ضمن اشاره به حمایت بنیاد از شرکتهای دانش بنیان و فناور برای تأمین نیازهای صنایع مختلف کشورر اضافه کرد: امروز سه شرکت به شرکتهای دانش بنیانی که مشمول حمایت های بنیاد مستضعفان هستند، افزوده شد.
وی افزود: این شرکت ها مقرر است با حمایت بنیاد مستضعفان، در حوزه های حفاری چاه های نفتی، نیروگاه های برق و همینطور صنایع غشایی، تجهیزات مورد نیاز کشور را که تا امروز از خارج وارد می شد، تولید کنند.
مدیرعامل موسسه تحقیق و توسعه دانشمند بیان نمود: بنیاد مستضعفان در جهت اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توان داخلی، در سال ۹۹ بیشتر از ۶۹۰ میلیارد تومان از شرکتهای دانش بنیان و فناور که برای اولین بار تجهیزاتی را در صنایع مختلف در ایران تولید کرده اند حمایت کرده است و تولیدات این شرکت ها، علاوه بر تأمین نیاز بنیاد مستضعفان در صنایع مختلف، نیاز کشور را هم برطرف می کند.
وی اضافه کرد: بنیاد مستضعفان حمایت ۱۱ میلیارد تومانی را برای کمک به این شرکت ها به منظور بومی سازی این تجهیزات تخصیص داده است و ان شاءالله در ماه های آینده، تجهیزات ساخته شده این شرکتهای دانش بنیان در صنایع مذکور، رونمایی خواهد شد.
خطیبی ضمن اشاره به صرفه جویی ارزی برای کشور بعد از تولید تجهیزات ساخته شده توسط این سه شرکت دانش بنیان اظهار داشت: با ساخت و تولید این تجهیزات، به ازای تولید هر دستگاه، حدود ۳۵ میلیون دلار صرفه جویی ارزی رخ می دهد که با عنایت به نیاز کشور به تعداد قابل توجهی از این تجهیزات، میزان صرفه جویی ارزی، به صدها میلیون دلار خواهد رسید.
به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی بنیاد مستضعفان، مدیرعامل موسسه تحقیق و توسعه دانشمند وابسته به بنیاد مستضعفان اظهار داشت: بنیاد مستضعفان به علت فعالیت در صنایع مختلف می تواند بعنوان بازویی برای پشتیبانی از نخبگان و شرکتهای دانش بنیان و فناور باشد. از تمامی شرکتهای دانش بنیان که بتوانند نیازهای صنایع مختلف را با استفاده از توان علمی داخلی پاسخ دهند، با آغوش باز استقبال می نماییم.منبع:

1399/12/27
19:15:18
0.0 / 5
394
تگهای خبر: اقتصاد , سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Link website